Історія бібліотеки


«Світлинна замальовка історії бібліотеки села Тиманівки»



Тиманівська бібліотека-філія розпочинає своє існування у нелегкі післявоєнні роки...Історія її створення пов’язана з земляком, учасником Великої Вітчизняної війни, орденоносцем  Панадієм Іваном Семеновичем. (ФОТО)

 Нагородженний багатьма орденами і медалями ветеран Великої Вітчизняної війни Панадій Іван Семенович крім роботи в колгоспі почав збирати книги по всьому селі для бібліотеки. І в 1949 році було здійснено перший запис в інвентарну книгу бібліотеки.
 Так почала  активно працювати Тиманівська бібліотека.
На слідуючій світлині того часу бібліотекар Панадій Іван Семенович проводить політформацію для колгоспного активу.
Розвиток Тиманівки, в тому числі і соціокультурної бази,  тісно пов’язаний з особистістю Двічі Героя Соціалістичної праці Пилипа Олексійовича Желюка. На світлині 1951 року він (в центрі) з делегацією біля будівлі старої бібліотеки
Увагу привертає трішки зроблена пізніше фотографія, коли вже бібліотекарем була Вовк Галина Климівна. На фото -під час проведення Галиною Климівною бесіди з активом села.

Йшли роки..Мінялися бібліотекарі, та і в просторі і часі не змінювалось значення бібліотеки для села, для району.

Новий етап розвитку книгозбірні пов’язаний  з Марієн Тамарою Василівною, яка розпочала свою діяльність бібліотекарем у 1973 році. На базі бібліотеки була організована обласна школа передового досвіду, куди приїздили навчатися бібліотекарі з інших районів. В 1977 році бібліотеці було присвоєно звання "Бібліотека відмінної роботи", а сама Тамара Василівна неодноразово нагороджувалася почесними грамотами і відзнаками.



 Висвітлювати політичне життя України, створювати затишок та комфорт - ось які завдання судячи з фотографій виконувала бібіліотека.
В залах бібліотеки в 1978 році.
Завідуюча Тиманівською бібліотекою-філією Марієн Тамара Василівна під час проведення бібліографічного  огляду літератури.




Засідання любительського об'єднання "Тиманівські оденьки". Зараз цей клуб має назву "Надвечір'я"
Всі презентовані  світлини  розповідають про роботу бібліотеки, коли вона розміщувалася в кінотеатрі.  Він був подарований молоді в 1971 році колгоспом на честь 50-річчя створення комсомольської організації в селі. А в бібліотеці проводились традиційні вечорниці, на яких люди спілкувалися між собою, ділилися враженнями від прочитаних книг, черпали різну інформацію
Зараз бібілотека знаходиться в приміщенні будинку культури і має такий вигляд. Завідуюча біблотекою Надія Белоус. 


Зараз бібліотекою ведеться активна соціокультурна діяльність, вводяться інноваційні методи роботи.
Біблотека є активним учасником написання проектів і в 2010 році було виграно грант від програми "Бібліоміст". Бібліотека отримала три комп'ютери та програмове забезпечення до них.
23 листопада 2010 року був відкритий Інтернет - центр. Це підняло бібліотеку на ще один щабель розвитку. 







У 2012 році  бібліотека  почала проводити  навчання у школі комп'ютерної грамотності.



 У вересні 2014 року буде проводитись п'ятий  набір. 31 серпня на 14 годину  запрошуємо бажаючих навчатись на організаційне засідання.
Історія продовжується. Будьте активними читачами нашого блогу і ви дізнаєтесь багато цікавого.

Немає коментарів:

Дописати коментар